Javne i kulturne aktivnosti

Autor: Administrator , 13. 5. 2016.

NAŠA ŠKOLA DOMAĆIN NATO PROGRAMA

„PRVI ZA HRVATSKU 2016.“

U ORGANIZACIJI ZAPOVJEDNIŠTVA ZA POTPORU OSRH

Ante Jović - poručnik korvete je 'Prvi za Hrvatsku 2016.

UČENICI SREDNJE ŠKOLE BARTOLA KAŠIĆA, OSNOVNE ŠKOLE IVANA NEPOMUKA JEMERŠIĆA, SVIH OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA BJELOVARSKO - BILOGORSKE ŽUPANIJE - SVI POD POKROVITELJSTVOM ŽUPANA DAMIRA BAJSA, I VEĆEG BROJA ŠKOLA VIROVITIČKO - PODRAVSKE ŽUPANIJE POSJETILI PRIGODNI PROGRAM POVODOM NATJECANJA 150 PRIPADNIKA ORUŽANIH SNAGA 13 ZEMALJA NATO SAVAEZA OD TOGA 60 PRIPADNIKA STRANIH ZEMALJA,  ZA NAJSPREMNIJEG PRIPADNIKA ORUŽANIH SNAGA REPUBLIKE HRVATSKE (OSRH) -

Od 9. do 12. svibnja 2016. godine na području Grubišnog Polja održano je natjecanje najspremnijeg pripadnika Oružanih snaga Republike Hrvatske „Prvi za Hrvatsku 2016.“ Nositelj organizacije natjecanja je Zapovjedništvo za potporu OSRH, a samo natjecanje provelo se na vježbalištu Gakovo.

Dana 9. svibnja 2016. na igralištu Srednje škole Bartola Kašića Grubišno Polje organiziran je koncert na kojem su nastupili Klapa Hrvatske ratne mornarice „Sveti Juraj“, Jazz sastav orkestra OS te gost pjevač Adalbert Turner - Juci.

Svi učenici Srednje škole Bartola Kašića Grubišno Polje zajedno s preko tisuću učenika osnovnih i srednjih škola s područja Bjelovarsko-bilogorske županije obilazili su 12. svibnja 2016. prigodni program koji se odvijao na prostorima naše Škole i u školskoj dvorani OŠ I. N. Jemeršića. Tako su učenici imali priliku vidjeti Taktičko-tehnički zbor vojne opreme i naoružanja OSRH (VHS strojnica, povijesne i sadašnje odore OSRH, borbena oklopna vozila, teretno vozilo za prijevoz tereta, simulator letenja na vojnom zrakoplovu MIG21, a izložbenim prostorima predstavili su se i Vojni studiji pri Hrvatskom vojnom učilištu „Dr. Franjo Tuđman“, Vojni studiji „Postani pilot“, Turistička zajednica Bjelovarsko-bilogorske županije i Grada Grubišnog Polja, udruge hrvatskih branitelja proisteklih iz Domovinskog rata iz Grubišnog Polja i Bjelovarsko-bilogorske županije.

Najveću pozornost i interes učenika i građana, unatoč kiši, privukli su pokazna vježba pripadnika Vojne policije sa službenim psima te vojno-koreografski nastup s naoružanjem Počasne satnije Počasno zaštitne bojne.

Kraj programa obilježio je dolazak najspremnijeg pripadnika OSRH - pobjednika natjecanja kojem je uručen prijelazni pehar, a nagrađeni su i najspremnija natjecateljica i najbolji strani pripadnik OS.

Kao jedan od sudionika ovakvog važnog i nesvakidašnjeg događaja naša je Škola iznimno ponosna što se održao upravo na njenim prostorima, a svi učenici su dobili informacije o posebnosti vojne službe u OSRH i ulozi vojnog poziva za pojedinca i društvo u cjelini.

Grubišbno Polje, 12. svibnja 2016.                                        Ivan Čegec, prof.