Profesionalna edukacija učenika osmih razreda

Autor: Administrator , 15. 6. 2016.

SASTANAK RAVNATELJA I NASTAVNIKA NAŠE ŠKOLE S RODITELJIMA

UČENIKA OSMIH RAZREDA IZ OSNOVNE ŠKOLE I. N. JEMERŠIĆA GRUBIŠNO POLJE

Dana, 15. lipnja 2016. godine, u 18.00 sati u prostorijama Vatrogasnog doma održan je roditeljski sastanak ravnatelja i nastavnika naše srednje škole s roditeljima učenika osmih razreda iz Osnovne škole Ivana Nepomuka Jemeršića iz Grubišnog Polja.

Cilj roditeljskog sastanka bio je upoznavanje roditelja budućih srednjoškolaca s odgojno-obrazovnim programima i mogućnostima nastavka školovanja u Srednjoj školi Bartola Kašića Grubišno Polje.

Roditeljskom sastanku nazočili su ravnatelj Jozo Matošević, koji je pozdravio prisutne roditelje i predstavio odgojno-obrazovni rad škole i uspjehe učenika te ostali nastavnici koji su prezentirali programe u kojima rade.

Nastavnici pojedinih struka su audio i vizualno predstavili četverogodišnji i trogodišnje strukovne programe te upoznali roditelje s programima koja naša srednja škola obrazuje.

Programe Autmehatroničar i Instalater kućnih instalacija predstavio je školski pedagog Ivan Čegec koji je istaknuo da je to zanimanje koje mlade osposobljava za obavljanje poslova autodijagnostike, automehaničara i autoelektričara dok instalater kućnih instalacija omogućuje obavljanje poslova vodoinstalatera, plinoinstalatera, instalatera grijanja i klimatizacije i montera solarnog grijanja.

Program Poljoprivredni gospodarstvenik predstavio je nastavnik Zlatko Pavičić. Istaknuo je da je znanje koje mladi stječu u našoj školi jako primjenjivo na njihovim poljoprivrednim gospodarstvima. Također je naglasio da poljoprivreda iziskuje modernizaciju u proizvodnji kroz nove tehnologije, a nastavnici upravo nastoje potaknuti i uputiti naše učenike da razmišljaju na moderan način i da si poljoprivredu ne učine kao neki životni teret već kao zanimanje gdje će iskazati svoju snalažljivost.

Branimir Đermanović, dipl. ing. elektrotehnike pobliže je predstavio program Tehničar za računalstvo, a Ivan Krajačić kroz svoje izlaganje predstavio je mogućnosti, uspjehe, znanja i vještine koje učenici stječu kroz programe Konobar i Kuhar.

Monika Vojvodić Andričević, prof. mentorica i Blaženka Orct, prof. savjetnica istakle su prednosti gimnazijskog obrazovnog programa kao stjecanja izvrsne podloge za daljnje obrazovanje.

Ravnatelj i nazočni nastavnici istaknuli su kvalitetu i mogućnosti Srednje škole Bartola Kašića kroz vidljive rezultate koje su postigli upravo učenici naše škole na raznim natjecanjima i smotrama. Istaknuti su i vrlo zapaženi rezultati naših učenika na obveznim predmetima državne mature što je na kraju i rezultiralo upisom učenika na željene fakultete kao dokaz uspješnog obrazovanja.

Stoga možemo zaključiti da je kvaliteta naše škole na visokoj razini i nadamo se da će i budući osmaši prepoznati rad i trud svojih prijatelja i vršnjaka srednjoškolaca te upisati željene programe upravo u svom gradu.

Ivana Tadić Novalić, prof.