Obilježavanje

Autor: Administrator , 18. 11. 2016.

MEĐUNARODNI DAN SREDNJOŠKOLACA

Učenici naše Škole obilježili su Međunarodni dan srednjoškolaca kroz različite aktivnosti kojima su povećali osviještenost naših učenika o ovom danu te ih kroz različite aktivnosti potaknuli na uključenje u rad udruga te izvannastavnih aktivnosti koje nude neformalne edukacije.

Učenice programa opće gimnazije Anamarija Fabro i Ariane Kalember u srijedu, 16. studenoga 2016. izradile su prigodan plakat koji je izložen u hodniku Škole te su snimile radio emisiju kako bi informirale sve učenike naše škole o povijesti i razlozima zašto se Međunarodni dan srednjoškolaca obilježava baš 17. studenog.

U četvrtak, 17. studenoga 2016. četrnaest učenika naše Škole u pratnji pedagoga Ivana Čegeca, sudjelovalo je u projektu „Međunarodni dan srednjoškolaca“ u Daruvaru zajedno s ostalim učenicima iz svih srednjih škola na području Bjelovarsko-bilogorske županije. Projekt su organizirali Bjelovarsko-bilogorska županija, Udruga mladih „Impress“ Daruvar i Vijeće učenika Bjelovarsko-bilogorske županije. Učenici su sudjelovali u raznim aktivnostima projekta kao što su radionice o problemima učenika s kojima se susreću tijekom srednjoškolskog obrazovanja i sportske aktivnosti. Kroz radionice učenici su raspravljali o problemima i izazovima koji muče srednjoškolce na način da su sudjelovali u debati afirmacijskim i negacijskim razlozima o uvođenju školskih uniformi u škole i zamjeni klasičnih udžbenika E-udžbenicima. Nakon toga, na okruglom stolu su predstavnici pojedinih grupa urađeno izložili ravnateljima, stručnim suradnicima koji su odgovarali na pitanja učenika.

Za vrijeme trajanja okruglog stola, učenici su predstavili obrazovne programe, mogućnosti i specifičnosti naše škole učenicima osmih razreda osnovnih škola iz Daruvara te im podijelili prigodne letke s informacijama.

Učenici su bili izrazito aktivni i zadovoljni samim projektom, a istaknuli su da su svakako bogatiji za jedno iskustvo koje će im koristiti u budućem životu.

Grubišno Polje, 18. studenoga 2016.

Ivan Čegec, prof.