Sajmovi

Autor: Administrator , 21. 11. 2016.

14. GOSPODARSKI SAJAM - SAJAM SIRA

GRUBIŠNO POLJE - Dana 19. i 20. studenoga 2016. u Grubišnom Polju, na školskom igralištu i u školskoj športskoj dvorani, održan je 14. Gospodarski sajam - sajam sira. Sajam su posjetili:

Tomislav Tolušić, ministar poljoprivrede,

Damir Bajs, bjelovarsko-bilogorski župan sa suradnicima,

Miro Totgergeli, saborski zastupnik,

Jasna Vaniček Fila, direktorica Turističke zajednice Bjelovarsko-bilogorske županije

Zlatko Mađeruh, grubišnopoljski gradonačelnik.

Između stotinjak izlagača predstavila se i naša Učenička zadruga Kockavica. Uvažene goste na izložbenom prostoru Zadruge pozdravili su Predsjednik Zadruge, ravnatelj Jozo Matošević, voditelj Ivan Čegec, nastavnici Ivan Pašalić i Ana Roth te učenici članovi UZ Kockavica koji su ih upoznali s radom Zadruge.

Ugostiteljska sekcija, pod vodstvom nastavnika Ivana Šoša, Ivana Krajačića. Marija Grgurića i Anite Vodvarka., prvi dan sajma pripremila je i poslužila Slavonski čobanac za 350 osoba, goste Grada Grubišnog Polja. Drugog dana sajma poslužili su grah s kobasicom za 280 osoba, goste TZ Grubišno Polje. Osim pripreme i posluživanja obroka, Ugostiteljska sekcija na izložbenom prostoru Zadruge postavila je svečani postav stola s ciljem promocije ugostiteljskih programa obrazovanja.

Zadrugari iz Likovne sekcije, pod vodstvom nastavnice Majane Štor, predstavili su se i uložili velik trud u osmišljavanje i uređenje vizualnog identiteta izložbenog prostora te su za ovu prigodu izložbeni prostor uredili kao dio kafića/restorana. Stražnji „zid“ predstavljala su četiri crna hamera na kojima su bijelom temperom, rukopisom ispisani nazivi i oslikano bilje koje se prodaje (kopriva, lavanda, matičnjak, bosiljak i kadulja), a u sredini je u oslikanom okviru stajala poslovica – po uzoru na tradicionalne zidnjake – vezene kuhinjske krpe s porukama. Učenici su također osmislili i upakirali proizvode Poljoprivredno-prehrambene sekcije, a inspiraciju za cjelokupni izložbeni prostor pronašli su u modernom industrijskom stilu, tradicionalnoj čipki i eko stilu koji se spajaju u jedinstvenu cjelinu.

Povjerenstvo za ocjenu izložbenog prostora nije prepoznalo ili nije vrjednovalo spoj umjetničkog, realnog i markentinškog izloga ali posjetitelji jesu, pa je Kockavica od izloženih proizvoda poljoprivrednog programa utržila najviše od svih dosadašnjih nastupa,

Poljoprivredno-prehrambena sekcija predstavila se izlaganjem i prodajom svojih proizvoda nastalih u partnerskom projektu sa srednjim školama iz Pitomače i Orahovice pod nazivom „Modernizacija školskih kurikuluma poljoprivrednih programa u skladu s hrvatskim kvalifikacijskim okvirom: EKO BILJE“ i edukacijom učenika u Francuskoj, Italiji i Njemačkoj, pod vodstvom nastavnika Zlatka Pavičića i Zorana Jančara.

Učenici su na sajmu predstavili svoje proizvode, sušeno začinsko bilje za čaj i to:

bosiljak

matičnjak,

lavandu,

mentu,

koprivu,

kadulju

sjemenke tikve golice.

Učenici Informatičarske sekcije s voditeljem Ivanom Pašalićem surađivali su s ostalim sekcijama na način da su izradili katalog, cjenik, nazive proizvoda, natpise za učionice te uredili Powerpoint prezentaciju učeničke zadruge.

Kroz razgovor s posjetiteljima našeg izložbenog prostora mladi Zadrugari dobili su mnoštvo pohvala za izgled izložbenog prostora, a posebno za proizvode i samo stjecanje znanja i vještina kroz rad u Zadruzi.

Zahvaljujemo svim članovima UZ Kockavica koji su sudjelovali u pripremi i nastupima te na uloženom trudu i vremenu.

Grubišno Polje, 21. studenoga 2016.                                                     Ivan Čegec, prof.