Sajmovi

Autor: Administrator , 19. 12. 2016.

BOŽIĆNI SAJAM U GRUBIŠNOM POLJU

Dana 19. prosinca 2016. godine ispred zgrade Gradske uprave u 9.00 sati započeo je Božićni sajam u Grubišnom Polju u organizaciji Turističke zajednice i Grada Grubišnoga Polja. Među nekoliko udruga, građanima Grubišnoga Polja svoj rad i zalaganje predstavili su i naši učenici i nastavnici, članovi Učeničke zadruga „Kockavica“.

Poljoprivredno-prehrambena sekcija pod vodstvom nastavnika Zlatka Pavičića i Zorana Jančara prodavala je božićnu pšenicu, a kao primjer svoga vrijednog rada izložili su i sušeno začinsko bilje i bilje za čaj (matičnjak, lavanda, menta, kopriva, bosiljak, kadulja), sjemenke tikve golice, mušmule, salatu, grah i koštice bundeve.

Ugostiteljska sekcija pod vodstvom nastavnika Ivana Krajačića i Ivana Šoša pobrinula se da bi se posjetitelji sajma na trenutak ugrijali. Učenici su pripremili i podijelili kuhano vino i čaj za sve posjetitelje Božićnog sajma, a vino, čaj i potrebnu opremu financirala je Turistička zajednica Grada Grubišnoga Polja.

Informatička sekcija pod vodstvom nastavnika Ivana Pašalića izradila je naljepnice za proizvode sekcija te božićne čestitke. Likovna sekcija pod vodstvom nastavnice Majane Štor izradila je svoje božićne čestitke, ali i ukrasila Školu božićnim ukrasima.

Zadrugare su obišli i gradonačelnik Zlatko Mađeruh sa suradnicima i naš ravnatelj i Predsjednik Učeničke zadruge, Jozo Matošević. Osim naše Zadruge, na sajmu su se predstavili i Turistička zajednica Grada Grubišno Polje, Zajednica Mađara Grubišno Polje, Dječji vrtić Tratinčica, Češka beseda Grubišno Polje i Ivanovo Selo, Udruga za promicanje inkluzije i Udruga ''Iglica''.

Grubišno Polje, 19. prosinca 2016.

Ivan Čegec, prof.