Obljetnice, svečanosti

Autor: Administrator , 3. 3. 2017.

OBILJEŽEN DAN ŠKOLE

25. godišnjica imenovanja naše škole imenom Bartola Kašića

Prije 25 godina, dana 2. ožujka 1992. godine Povjerenik Vlade RH preimenovao je tadašnji Centar za usmjereno obrazovanje u Srednju školu Bartola Kašića. Taj datum odabran je za obilježavanje Dana škole, a svake ga godine proslavljamo prvi petak nakon 2. ožujka.

Kao i svake godine, i ove su učenici i nastavnici naše škole s gostima obilježili godišnjicu naslovljavanja škole imenom hrvatskoga jezikoslovca i isusovca Bartola Kašića i to, kao i do sada, radno i slavljenički.

Na prvom jutarnjem druženju, pozvanim gostima, predavačima, učenicima, radnicima i umirovljenim radnicima škole, obratio de ravnatelj naše škole Jozo Matošević. Nazočne je podsjetio na već dobro prihvaćeni cilj i svrhu današnjeg druženja. Podsjetio nas je na povijesni značaj Bartola Kašića i put do naslovljavanja naše škole njegovim imenom pa nam je svima izrazio i čestitku u ime svih učenika i radnika škole kao i u svoje osobno ime. Predavačima – gostima i njihovim institucijama koje su im omogućile „širenje vidika na izvorima novih spoznaja“ našim učenicima ravnatelj se posebno obratio s izrazima poštovanja i zahvale. Kolegicama i kolegama je zahvalio na uloženom trudu i pomoći za uspješnu organizaciju današnjega dana.  Prema projektu “Širenje vidika na izvorima novih spoznaja” u školi je kroz tri nastavna sata održano dvanaest predavanja s temama koje su učenici sami odabrali.

Odabrane teme su:

TO SE NE DOGAĐA NEKOM DRUGOM

Stipo BATINIĆ,

Policijska uprava Bjelovarsko-bilogorska

KAKO SE UKLJUČITI NA TRŽIŠTE RADA?

Renata JAKIĆ, dipl. psiholog -

Zrinka TURALIJA, mag. psih.

Hrvatski zavod za zapošljavanje, Područni ured Bjelovar

KAMO NAKON SREDNJE ŠKOLE?

Martina TRUPAC

Darko KOVAČEVIĆ

Obrtnička komora Bjelovarsko-bilogorske županije

NASILJE PREKO INTERNETA

Snežana PARIPOVIĆ GUT, dipl. oec.
Valentina PETRIŠKO, bacc. oec.
SOS Virovitica

UTJECAJ IZVANZEMALJSKOG KONTAKTA NA LJUDSKU CIVILIZACIJU

Vladimir IVIĆ, prof.

PODVOJENA LIČNOST

/ZNAKOVNI JEZIK

Nina PLAŽANIN, dipl. psih. - prof.

MASONI I ILUMINATI

Monika VOJVODIĆ ANDRIČEVIĆ, prof.

Obilježavanje Dana škole nastavljeno je u Centru za kulturu i informiranje „Dr. Franjo Tuđman“.

Na početku programa himnu je otpjevala naša učenica Marta Bijelić, ujedno i polaznica Glazbene škole Brune Bjelinskog Daruvar.

Kroz program, koji je pripremila i osmislila nastavnica Kristina Vricki, meg. educ., vodile su nas Mateja Ikanović i Adriana Šulentić, učenice 1. razreda gimazije naše škole.

Monologom iz djela Najposlušniji bolesnik Trpimir Mire Gavrana predstavila nam se Neda Soldan, učenica 2. razreda gimnazije.

Leona Ringel, učenica 2. razreda gimnazije i Romeo Malizani, učenik 4. razreda tehničar za računalstvo, odsvirali su na klaviru i gitari pjesmu Jer ti si predivan Bog.

Ivan Kralj Bistrički, učenik 4. razreda gimnazije, kazivao je pjesmu Dragutina Tadijanovića Večer nad gradom.

Zatim je uslijedilo kazivanje poezije Nives Husak učenice 2. razreda gimnazije koja se predstavila pjesmom Ivane Simić Bodrožić Podsjeti me.

Dramsko-scenskom igrom iz djela Don Quijote Miguela de Cervantesa Saavedre zabavili su nas  učenici 4. razreda gimnazije: Anamarija Fabro i Domagoj Škalec te 2. razreda gimnazije: Lucija Mikac i Lorena Horak.

Prisutnima se obratila predsjednice Školskog odbora Monika Vojvodić Andričević te poželjela dobrodošlicu te nas upoznala s projektom e-Škole u koji se ukjučila naša škola.

U ime Župana BBŽ, sve nas je pozdravila i Žana Vukoja, voditeljica Odsjeka za kulturu i udruge u kulturi.

Priznanja športskim pobjednicima povodom Dana škole pročitala je nastavnica Kristina Vrbicki, a dodijelio ih je voditelj Školskog športskog društva Sokol i naš nastavnik Boris Horvat.

U Vatrogasnom domu održana je evaluacija Dana škole, dodjela potvrda i zahvalnica predavačima na održanom predavanju.

Školski pedagog Ivan Čegec izložio je rezultate ankete provedene među učenicima nakon odslušanih predavanja.

Rezultati ankete pokazali su zadovoljstvo učenika organizacijom Dana škole i predavačima te kako učenici smatraju da će teme koje su slušali imati više utjecaja na njihov profesionalni izbor i veću angažiranost na nastavi. Na temelju rezultata anketnog upitnika za učenike kojim su natprosječnim vrednovali organizaciju i provedbu Dana škole, izabrane i odslušane teme, zalaganje i doprinos predavača širenju vidika njihovih spoznaja, Skup zaposlenika je donio zaključak o uspješnoj organizaciji i provedbi Dana škole te potrebu nastavka dobre tradicije, posvećivanja Dana škole učenicima pod motom „Širenje vidika na izvorima novih spoznaja“.

Predavačica Snežana Paripović Gut, dipl. oec., izrazila je svoje zadovoljstvo načinom na koji proslavljamo Dan škole rekavši kako je oduševljena načinom na koji su učenici sudjelovali konkretno na njezinom predavanju „Nasilje preko interneta“. Poželjela nam je uspjeh u budućem radu izrazivši spremnost i želju osobno sudjelovati te dodatno razraditi temu o kojoj je govorila učenicima te upoznati i buduće generacije s istom.

Također se za riječ javila i Iva Manestar, dr. med. - spec. psihijatar, te zahvalila na pozivu i izrazila zadovoljstvo organizacijom i sudjelovanjem u proslavi.

Ravnatelj je pozvao uzvanike i radnike škole na zajednički ručak koji su nam pripremili učenici ugostiteljske sekcije UZ Kockavica pod vodstvom svojih mentora.

Uz jelo i razgovor nastavili smo ugodno druženje.

Franka Frančešević, prof.