Autor: Administrator , 9. 3. 2017.

ŽUPANIJSKO  NATJECANJE  IZ  POVIJESTI  7. OŽUJKA  2017.

Srednja škola  Bartola  Kašića  Grubišno Polje bila je domaćin Županijskog natjecanja iz povijesti 7. ožujka 2017. godine.

Na natjecanju je sudjelovalo  ukupno  29  učenika iz  Gimnazije  Bjelovar, Gimnazije  Daruvar, SŠ „ Augusta  Šenoe“ iz Garešnice, Ekonomske i birotehničke škole Bjelovar i SŠ Bartola Kašića Grubišno Polje.

Oko 9 sati sudionici natjecanja okupili su se u učionici u upravi Škole gdje su za njih zakusku pripremili naši učenici ugostiteljske sekcije UZ „Kockavica“.

Nakon pozdravnih riječi i riječi dobrodošlice i okrijepe, zaputili su se u učionice koje su bile raspoređene za održavanje natjecanja. Natjecanje je započelo u 10 sati. Nakon pisane provjere znanja, dok su čekali rezultate natjecanja, učenici su se, u pratnji voditeljice Tanje Horaček, zaputili u  Udrugu sudionika Domovinskog rata Republike Hrvatske „Bilogora '91.“ u Grubišnom Polju. Istovremeno održano je i natjecanje učenika u kategoriji samostalni istraživački rad koji se sastojao od obrane eseja i power point prezentacije.

Konačni rezultati natjecanja objavljeni su u 13 sati nakon čega je uslijedio ručak koji su također pripremili učenici ugostiteljske sekcije UZ „Kockavica“, a nakon ručka je uslijedila dodjela priznanja.

Natjecanje je provedeno u dvije kategorije pisana provjera znanja i samostalni istraživački rad.

Prva dva mjesta u prvoj skupini u kategoriji pisane provjere znanja osvojili su:

1.   Martina Špiranec, učenica 1. razreda Gimnazije Bjelovar; mentorica Tereza Grgičin, prof.

2.   Ivan Havliček, učenik 1. razreda SŠ „August Šenoa“ Garešnica; mentorica: Milka Prodanić, prof.

Prva tri mjesta u drugoj skupini u kategoriji pisane provjere znanja osvojili su:

1.  Josip Imbrišak, učenik  2. razreda razreda Gimnazije Bjelovar ; mentorica: Melita Štimac, prof.

2.  Bruno Bačak, učenik  2. razreda Gimnazije Bjelovar; mentorica: Melita Štimac, prof.

2.  Ema Šetit, učenica 2. razreda Gimnazije Bjelovar , Tereza Grgičin, prof.

3.  Mateja Kuljanac, učenica 2. razreda Gimnazije Daruvar; mentor: Zdravko Palavra,prof.

Prva tri mjesta u trećoj skupini u kategoriji  pisane provjere znanja osvojili su:

1.   Barbara Havliček, učenica 3. Razreda SŠ A.Šenoa  Garešnica; mentorica Milka Prodanić prof.

2.   Karlo Gjuras, učenik 3. razreda Gimnazije Daruvar; mentorica: Valerija Turk Presečki, prof.

3.    Magdalena Magdić,učenica 3. razreda Gimnazije Bjelovar; mentorica: Melita Štimac, prof.

Prva dva mjesta u četvrtoj skupini u kategoriji pisane provjere znanja osvojili su:

1.    Silvija Dmjehal, učenica 4. razreda Gimnazije Daruvar; mentor: Vladimir Ivić, prof.

2.   Dominik Matković, učenik 4. razreda SŠ Bartola Kašića Grubišno Polje; mentorica: Monika Vojvodić Andričević,prof.

U  kategoriji  samostalnih istraživačkih radova prvo mjesto osvojili su :

1.mjesto : Lucija Mikac, učenica 2. razreda programa opće gimnazije SŠ Bartola Kašića Grubišno Polje i Neda Soldan, učenica 2. razreda programa opće gimnazije SŠ Bartola Kašića Grubišno Polje. Samostalni istraživački rad nosi naziv „Jasna i Lado 1991.-1992.“ te će biti predložen na Državno natjecanje u kategoriji samostalnih istraživačkih radova.

2. mjesto: Luka Horvat učenik četvrtog razreda Gimnazije Daruvar i Danijel Pinkava učenik četvrtog razreda Gimnazije Daruvar sa samostalnim istraživačkim radom pod nazivom“Izmišljeni Židov“- uloga propagande u holokaustu bjelovarskih Židove od 1941.-1943.godine.

Državno natjecanje biti će u OŠ Grgura Karlovčana, u Đuđevcu od 10. do 12. svibnja 2017.

Monika Vojvodić Andričević, prof. mentor