Sajmovi

Autor: Administrator , 11. 4. 2017.

NASTUP UČENIČKE ZADRUGE „KOCKAVICA“

NA USKRSNOM SAJMU U GRUBIŠNOM POLJU

Dana 10. travnja 2017. godine, na Trgu bana Josipa Jelačića u Grubišnom Polju održan je Uskrsni sajam u organizaciji Turističke zajednice Grada Grubišnoga Polja, a pod pokroviteljstvom Grada Grubišnoga Polja. Ove godine na sajmu je otkrivena i velika oslikana pisanica čije su motive  oslikali umjetnici, Grubišnopoljac Ivan Novačić te Bjelovarčani Ivak Rođak i Mirko Markešić.

Na sajmu se predstavila i Učenička zadruga „Kockavica“ koju su na izložbenom prostoru predstavljali učenici 2.a razrednog odjela,  članovi Ugostiteljske i Poljoprivredno-prehrambene sekcije i njihovi voditelji.

Izložbeni prostor posjetili su i župan Bjelovarsko-bilogorske županije Damir Bajs sa suradnicima, Miro Totgergeli u pratnji grubišnopoljskog gradonačelnika Zlatka Mađeruha sa suradnicima i Jozo Matošević, predsjednik Učeničke zadruge „Kockavica“ i ravnatelj Srednje škole Bartola Kašića Grubišno Polje.

Učenici članovi Likovne sekcije izradili su prigodna uskršnja jaja i ukrase za vrata s uskršnjim motivima dok su članovi Poljoprivredno-prehrambene sekcije izložili i prodavali svoje proizvode, presadnice salate, cvijeća i začinskog bilja te mladi luk. Učenici članovi Ugostiteljske sekcije pripremili su i poslužili posjetiteljima Sajma pržene ribice koje je sponzorirala Turistička zajednica Grada Grubišnog Polja. Informatičarska sekcija izradila je cjenik, deklaracije i natpise za proizvode, a cijelu manifestaciju popratile su učenice članice Novinarske sekcije.

Ivan Čegec, prof.