Podjela svjedodžbi

Autor: Administrator , 28. 6. 2017.

SVEČANA PODJELA SVJEDODŽBI O ZAVRŠNOM RAZREDU I DODJELA PRIZNANJA I NAGRADE UČENICIMA NA KRAJU NASTAVNE GODINE 2016./17.

U utorak  27. lipnja 2017. u Centru za informiranje i kulturu „Dr. Franjo Tuđman“ održana je svečana podjela svjedodžbi o završnom razredu i dodjela priznanja i nagrade učenicima na kraju nastavne godine 2016./17.

Priredba je započela himnom, a potom je pjesmu Gaudeamus igitur otpjevao zbor naše škole uz glazbenu pratnju Nede Soldan, učenice 2. razreda gimnazije.

Na samom početku programa obratila nam se naša nova ravnateljica Ana Ivšić. Svima prisutnima uputila je pozdrave, a posebno se obratila maturantima. Istaknula je kako su našu školu činili zajednicom talentiranih, znatiželjnih, marljivih i ambicioznih ljudi te im je, gledajući ih u ovome trenutku, poručila kako je ponosna na njih. Naglasila je kako danas završava jedan dio njihova života, no već sutra ih čekaju nove životne avanture te se nada da neće zaboraviti sve ono što su do sada naučili, sve životne vrijednosti i vještine koje su stekli, nego će ih čuvati kroz život kao temelj i uporište, bilo da nastavljaju školovanje ili traže zaposlenje.

Umjetnički dio programa otvorila je Nives Husak, učenica 2. razreda gimnazije recitalom Život na oblaku Antuna Branka Šimića. Svoj doprinos programu dala je i Marta Bijelić, polaznica Glazbene škole Bruno Bjelinski Daruvar, ujedno i učenica 2. razreda gimnazije naše škole s pjesmom Bijelog dugmeta Nakon svih ovih godina. Umjetnički dio programa zatvorila je Neda Soldan koja je krasnoslovila pjesmu Obilja mladosti Vesne Parun.

Uslijedila je podjela svjedodžbi o završenom razredu i svjedodžbi o završnom radu. Ivan Šoš, razrednik 3.a razreda, Boris Horvat, razrednik 3.b razreda, Tanja Horaček, razrednica 4.c razreda i Branka Bakić, razrednica 4.e razreda podijelili su maturantima svjedodžbe.

Na kraju programa ravnateljica Ana Ivšić dodijelila je priznanja i nagrade učenicima. Za školsku godinu 2016./2017. 65 učenika nagrađeno je pohvalnicama za odličan uspjeh (od toga 12 učenika za uzorno vladanje i odličan uspjeh iz svih nastavnih predmeta, a 53 za uzorno vladanje i odličan uspjeh). Ovdje valja posebno istaknuti Ivana Kralja Bistričkog koji je postigao odličan uspjeh iz svih nastavnih predmeta u sve četiri godine srednjoškolskog obrazovanja te je nagrađen plaketom s likom Bartola Kašića kao najvećim školskim priznanjem.

Ukupno na razini škole za postignute uspjehe na natjecanjima nagrađeno je 26 učenika.

Program priredbe osmislile su učenice 2. razreda gimnazije pod vodstvom nastavnice Kristine Vrbicki, a kroz program nas je vodila učenica Ariana Kazda.

Franka Frančešević, prof.

Više fotografija može se vidjeti u fotogaleriji.