12. KUKURUZIJADA

Autor: Franka Frančešević, 28. 8. 2017.

USPJEŠNO PROVEDENA 12. KUKURUZIJADA

U našem gradu na prostoru igrališta SŠ Bartola Kašića Grubišno Polje u nedjelju s početkom u 17 sati održana je 12. Kukuruzijada. Već uhodani tim Učeničke zadruge „Kockavica“ SŠ Bartola Kašića Grubišno Polje, Grada Grubišnog Polja, Centra za kulturu i informiranje „Dr. Franjo Tuđman“ i Turističke zajednice Grada dobio je pojačanje i pomoć u organizaciji lokalnog ugostitelja Label d.o.o.

Program Kukuruzijade vodile su učenice 2. razreda naše škole Leona Ringel i Lucija Mikac.

Posjetitelje Kukuruzijade pozdravila je naša ravnateljica Ana Ivšić. Zahvalila se svim organizatorima i sponzorima, posebno istaknuvši rad i trud učenika i zaposlenika škole bez kojih se  Kukuruzijada ne bi mogla provesti. Naglasila je kako smo organizirali ovo druženje s ciljem populariziranja kukuruza šećerca i u svrhu obogaćivanja našeg jelovnika.

Sve prisutne pozdravio je i zamjenik gradonačelnika Zlatko Pavičić, ujedno i naš donedavni nastavnik i član UZ "Kockavica", čestitajući bivšim kolegama na dobro obavljenom poslu.

Ovogodišnju Kukuruzijadu otvorila je zamjenica župana Bojana Hribljan istaknuvši kako prvi put dolazi na ovu manifestaciju te nam čestita na organizaciji.

Nastavnik naše škole, a ujedno i osoba koja je podučavala učenike i vodila ih kroz proces uzgoja kukuruza šećerca, mag. ing. agr. Zoran Jančar upoznao nas je s važnošću kukuruza u svakodnevnoj prehrani i nutricionističkim vrijednostima te namirnice. Doznali smo i da je kukuruz u ljudskoj prehrani prisutan već 7000 godina.

U kulturno-umjetničkom dijelu programa Kukuruzijade predstavila su se kulturno-umjetnička društva s područja našega grada:

• folklorni ansambl Centra za kulturu i informiranje „Dr. Franjo Tuđman“ Grubišno Polje pod vodstvom Une Stamenić i Darija Kolarića
  • mažoretkinje grada Grubišnog Polja pod vodstvom Adrijane Župljanin
  • plesna skupina „Zvjezdice“ Zajednice Mađara Grubišnog Polja pod vodstvom Slađane Biloš
  • Češka beseda Ivanovo Selo pod vodstvom Anite Vančure.

Tijekom cijele Kukuruzijade posjetitelji su mogli uživati u besplatnoj degustaciji kuhanog kukuruza šećerca koji su uzgojili i pripremili vrijedni zadrugari Učeničke zadruge "Kockavica" sa svojim nastavnicima, a otkupili Grad Grubišno Polje i Turistička zajednica Grubišno Polje.

Za sve ljubitelje kukuruza šećerca pripremljena je tombola, a za sudjelovanje trebalo je jedino odložiti otučak na predviđeno odlagalište te preuzeti listić za tombolu.

Sponzori ovogodišnje tombole bili su:

SPONZORI

Učenička zadruga Kockavica

Ukrasni aranžmani

Hotel „Bilogora“

Poklon konzumacija pizza po izboru

Croatia osiguranje d.d. Grubišno Polje

Obrt MD, vl. Ljiljana Palijan

Pranje deke

LABEL d.o.o. – pomoć u osiguranju tehničke podrške u provedbi 12. Kukuruzijade

VATROGASNO DRUŠTVO - pomoć u osiguranju tehničke podrške u provedbi 12. Kukuruzijade

Također, pripremljene su i različite igre (brzo jedenje kukuruza, nošenje kukuruznog zrna u žlici i slaganje stavica od kukuruzovine) za koje su se zainteresirani mogli prijaviti na stolu prijava.

Pobjednici ovogodišnjih natjecanja su:

Prva igra - BRZO JEDENJE KUKURUZA.

3. mjesto i ukrasni aranžman osvojila je Adelisa Banović

2. mjesto i poklon bon - 30 kn usluga Flagor d.o.o. osvojio je Antonio Banović

1. mjesto i godišnju članarinu Gradske knjižnice Mate Lovraka Grubišno Polje osvojila je Ana Kolić.

Druga igra - NOŠENJE KUKURUZNOG ZRNA U ŽLICI

3. mjesto i ukrasni aranžman osvojila je Adelisa Banović

2. mjesto i poklon bon - 30 kn usluga Flagor d.o.o. osvojila je Lana Basara

1. mjesto i godišnju članarinu Gradske knjižnice Mate Lovraka Grubišno Polje osvojila je Marija Pavera.

Treća igra - SLAGANJE STAVICA OD KUKURUZOVINE

3. mjesto i po ukrasni aranžman osvojile su Ana Kolić i Karla Roček

2. mjesto i po poklon bon - 30 kn usluga Flagor d.o.o. osvojile su Maja Balog i Marija Pavera.

1. mjesto i po godišnju članarinu Gradske knjižnice Mate Lovraka Grubišno Polje osvojile su Tea Školak i Darija Svat.

Nakon  igara uslijedilo je izvlačenje tombola, a glavne nagrade (2x1m3 kameni tucanik i 1m3 kameni agregat) sponzorirao je Komunalac d.o.o.

Dodjelom glavnih nagrada završena je 12. Kukuruzijada, a nastavak večeri posjetitelji su proveli pjevajući i plešući uz Show band Plava laguna.

Novinarska sekcija UZ „Kockavica“

Fotografije možete pogledati OVDJE