Obilježavanje Dana kruha-dana zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Franka Frančešević, 12. 10. 2017.

U srijedu 11. listopada u dvorištu Župne crkve sv. Josipa obilježili smo Dane kruha - dane zahvalnosti za plodove zemlje.

Svečana priredba započela je u 11 sati programom koji su vodile učenice OŠ Ivana Nepomuka Jemeršića. Sve prisutne pozdravio je gradonačelnik Zlatko Mađeruh. Uz vrtić i OŠ, u umjetničkom programu sudjelovao je i naš školski zbor s pjesmom „Tvoj glas“ pod vodstvom nastavnice Ane Markić.

Naši učenici, članovi UZ „Kockavica'' pripremili su fritule i kuhani kukuruz za sve posjetitelje. Izložbeni su prostori naših obrazovnih sektora, kao i vrtića i OŠ, bili ukrašeni raznolikim slatkim i slanim kolačima, kiflicama, pogačama, kruhom, kao i voćem, povrćem i svakojakim cvijećem. Različitim proizvodima od kruha i plodovima zemlje ukrasili su izložbene prostore i Udruga za pomoć u kući, Udruga za promicanje inkluzije i OPG Nevenka Bergovac.

Sve prisutne i pripremljenu hranu, nakon molitve, blagoslovio je grubišnopoljski župnik Većeslav Magić. Nakon blagoslova mogli smo uživati u pripremljenim poslasticama.

Franka Frančešević, prof.

Fotografije možete pogledati OVDJE.