Autor: Franka Frančešević, 15. 12. 2017.

ODLUKOM MINISTARSTVA POLJOPRIVREDE NAŠOJ JE ŠKOLI ODOBRENO 344 305,08 KN

Naša se škola javila na Javni poziv Ministarstva poljoprivrede upućen srednjim školama za dodjelu bespovratnih sredstava za promociju i jačanje kompetencija strukovnih zanimanja u poljoprivredi 2017. godine koji je raspisan 10. studenog 2017. god.

Slijedom toga, Škola je u suradnji sa osnivačem Bjelovarsko-bilogorskom županijom i Regionalnom razvojnom agencijom Bjelovarsko-bilogorske županije prijavila projekt pod nazivom Osiguravanje školske prehrane u osnovnim školama kroz poljoprivrednu proizvodnju u srednjoj poljoprivrednoj školi.

U svrhu projekta Škola je iskazala potrebu za jednim dostavnim vozilom (kombinacija gospodarskog i putničkog za dovoz repromaterijala i proizvoda te prijevoz učenika na poljoprivredno dobro) te za novim traktorom, s obzirom na to da je sadašnji dotrajao i kako bi se praktična nastava na poljoprivrednim dobrima što efikasnije i kvalitetnije provodila.

Ukupan traženi iznos bio je 369 000 kn, a odlukom Ministarstva poljoprivrede Školi je odobreno 344 305,08 kn što iznosi 93%. Ostalih 7% ostvarit ćemo u suradnji sa Bjelovarsko-bilogorskom županijom.

Trajanje projekta je 8 mjeseci od dana potpisivanja (od 13. prosinca 2017.)

Imam potrebu i obvezu zahvaliti:

1. Školskom projektnom timu na čelu sa Zoranom Jančarom koji su dali ideje i iskazali potrebe vezane uz poljoprivredno zanimanje.
  2. Administrativnom osoblju koje je s voljom i ina vrijeme prikupilo svu potrebnu papirologiju za projektnu dokumenatciju
  3. Pročelnicima za obrazovanje i poljoprivredu pri Bjelovarsko-bilogorskoj županiji, gospođi Snježani Mišir i gospodinu Borisu Tomšiću, koji su nas pratili i pomagali nam savjetima.
  4. Gospodinu Nini Balenu iz Regionalno razvojne agencije Bjelovarsko-bilogorske županije koji je projektnu dokumentaciju povezao u jednu smislenu cjelinu.
  5. Ministarstvu poljoprivrede na odobrenom iznosu.
  6. Posebno zahvaljujem Bjelovarsko-bilogorskom županu gospodinu Damiru Bajsu koji je prepoznao potrebe Škole i svrhovitost samoga projekta te u tom smislu odlučio ispred Županije pomoći sa ostalih 7% do punoga iznosa, odnosno 25 000 kn.

Ana Ivšić, dipl. kateheta

Fotografija preuzeta sa: http://www.mps.hr/ (15.12.2017.)