Dan škole 2018.

Autor: Franka Frančešević, 5. 3. 2018.

OBILJEŽEN DAN ŠKOLE

Dana 2. ožujka obilježen je Dan škole. Okupljanjem učenika i  predavača, nastavnika i gostiju, započeo je radni sastanak s predavačima, nastavnicima i gostima. U školskoj su zbornici okrjepu organizirali i poslužili učenici i nastavnici članovi Ugostiteljske sekcije UZ „Kockavica“.

Izvođenje nastave po razrednim odjelima i interesnim skupinama učenika započelo je u 8:15 i trajalo je do 10:30.

Učenici su željeli poslušati predavanja, a škola im je omogućila predavače za odabrane teme:

1. ODGOVORNO SPOLNO PONAŠANJE
    • dr. med. Neven Obradović;
    • Marija Totgergeli, mag. pharm., voditeljica ljekarničke jedinice u sklopu zdravstvene ustanove Farmacia
  2. UTJECAJ KORIŠTENJA MOBILNIH UREĐAJA NA PONAŠANJE VOZAČA TIJEKOM VOŽNJE
    • prof. dr. sc. Dragan Peraković,;
    • stručna suradnica Petra Zorić; FAKULTET PROMETNIH ZNANOSTI
  3. PREZENTACIJA RADA HGSS-a
    • Siniša Molnar   HRVATSKA GORSKA SLUŽBA SPAŠAVANJA, STANICA BJELOVAR
  4. DEMONSTRACIJA RADA TELESKOPA I UVOD U ASTRONOMIJU
    • Saša Selihar, ASTRONOMSKO DRUŠTVO „KUMOVA SLAMA“  DARUVAR
  5. NASILJE I MLADI
    • Tatjana Grđan, Udruga BUDEM
  6. FAKULTET OČIMA STUDENATA
    • Ivana Đerke,  Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu; Kroatistika i pedagogija;
    • Anamarija Fabro, Prehrambeno-biotehnološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu; Nutricionizam;
    • Valentina Per, Odjel za matematiku Sveučilišta u Osijeku; Matematika;
    • Ivan Kralj Bistrički,  Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu; Poslovna ekonomija;
    • Matija Prvonožac, Zdravstveno veleučilište u Zagrebu; Fizioterapija, Pakrac
  7. NEOBIČNI PSIHIČKI POREMEĆAJI
    • Nina Plažanin,dipl. psiholog - prof.,SŠ Bartola Kašića Grubišno Polje
  1. HRANA I NAPITCI KOJI SU MIJENJALI POVIJEST
    • Vladimir Ivić, prof., SŠ Bartola Kašića Grubišno Polje
  2. OPERACIJA „OTKOS 10“ U IZVJEŠĆIMA JASNE JELINEK
    • Monika Vojvodić-Andričević, prof. mentor, SŠ Bartola Kašića Grubišno Polje
  3. KVIZ „POZNAVANJE PRAVILA NOGOMETNE IGRE
    • Mirela Brkić prof., SŠ Bartola Kašića Grubišno Polje

Obilježavanje Dana škole nastavljeno je u Centru za kulturu i informiranje „Dr. Franjo Tuđman“. Na početku programa himnu je odsvirala Leona Ringel, učenice 3. razreda gimnazije.

Sve prisutne pozdravila je naša ravnateljica Ana Ivšić, svima poželjala dobrodošlicu, posebno gostima predavačima, stručnjacima iz raznih područja znanosti i struke, koji su odvojili svoje vrijeme kako bi danas bili s nama i prenijeli nam dio svoga znanja i stručnosti. Zahvalila je nastavnicima na požrtvovnom radu i svima koji su sudjelovali na pripremi Dana škole.

Kao predstavnik Grada, goste i učenike pozdravio je zamjenik gradonačelnika Zlatko Pavičić. Zahvalio je na pozivu, pohvalio učenike i nastavnike na ostvarenim rezultatima na natjecanjima te im zaželio da i dalje budu marljivi i željni znanja.

Kroz program, koji je pripremila i osmislila nastavnica Kristina Vricki, meg. educ., vodio nas je Luka Benić, učenik 3. razreda gimazije naše škole.

Monologom iz djela Gostioničarka Mirandolina Carla Goldonija predstavila nam se Nika Andričević, učenica 1. razreda gimnazije.

Školski zbor otpjevao je himnu Gradu: Pod tvojim nebom, a zatim je uslijedila recitacija Nives Husak učenice 3. razreda gimnazije koja se predstavila pjesmom Sergeja Jesenjina Ti ne voliš.

Marta Bijelić, učenica 3. razreda gimnazije i polaznica Glazbene škole Brune Bjelinskog Daruvar otpjevala je pjesmu Evo me uz glazbenu pratnju Leone Ringel, učenice 3. razreda gimnazije.

Plesnu točku izvele su naše učenice, ujedno i članice mažoretkinja Grada Grubišnoga Polja, Vesna Obradović-Kuridža i Sara Bahun.

Dramsko-scensku igru iz djela Instrukcija  Eugena Ionesca izvele su učenice Nika Andičević, Neda Soldan i Lorena Horak,  članice školske dramske skupine.

Za kraj je školski zbor otpjevao pjesmu Parnog valjka Uhvati ritam.

Nakon umjetničkog programa, druženje se nastavilo u prostorijama Vatrogasnog doma gdje su predavačima uručene zahvalnice i pokloni, a nakon službenog dijela gostima i radnicima Škole poslužen je ručak.

Važne trenutke tekstom i fotografijom zabilježili su učenici Novinarske sekcije UZ Kockavica pod vodstvom nastavnice Ivane Tadić Novalić, prof.: Lucija Mikac, učenica 3.C razreda i Bruno Gazibara, učenik 2.E razreda.

Lucija Mikac, 3.C

Više fotografija pogledati u FOTOGALERIJI.