Županijsko natjecanje iz Povijesti

Autor: Franka Frančešević, 8. 3. 2018.

NAŠA JE ŠKOLA I OVE GODINE BILA DOMAĆIN ŽUPANIJSKOG NATJECANJA IZ POVIJESTI

Već treću godinu zaredom Srednja škola Bartola Kašića Grubišno Polje bila je domaćin Županijskog natjecanja iz povijesti. Natjecanje je održano 7. ožujka 2017. godine.

Na natjecanju je sudjelovalo ukupno 27 učenika iz Gimnazije Bjelovar, Gimnazije Daruvar i SŠ „ Augusta Šenoe“ iz Garešnice.

Oko 9 sati sudionici natjecanja okupili su se u učionici u upravi Škole gdje su za njih doček pripremili ravnateljica sa suradnicima i naši učenici ugostiteljske sekcije UZ „Kockavica“.

Nakon pozdravnih riječi i riječi dobrodošlice i okrijepe, zaputili su se u učionice koje su bile raspoređene za održavanje natjecanja. Natjecanje je započelo u 10 sati. Nakon pisane provjere znanja, dok su čekali rezultate natjecanja, učenici su se, u pratnji voditeljice Franke Frančešević, zaputili u Udrugu sudionika Domovinskog rata Republike Hrvatske „Bilogora '91.“ u Grubišnom Polju gdje ih je predsjednik Udruge Vladimir Truhlaž upoznao s vojnom operacijom „Otkos 10“.

Istovremeno održano je i natjecanje učenika u kategoriji samostalni istraživački rad koji se sastojao od obrane eseja i power point prezentacije.

Županijsko Povjerenstvo za provedbu natjecanje iz povijesti objavilo je privremene rezltate u 12 sati Nakon proteka roka za za žalbe i prigovore, konačne liste s rezultatima objavljene su u 13 sati.

Nakon proglašenja rezultata, uslijedila je dodjela priznanja župana Bjelovarsko bilogorske županije Damira Bajsa za postignute rezultate i zahvalnica za sudjelovanje učenika i nastavnika u natjecanju, a nakon radnog dijela uslijedio je ručak koji su također pripremili učenici ugostiteljske sekcije UZ „Kockavica“.

Natjecanje je provedeno u dvije kategorije: pisana provjera znanja i samostalni istraživački rad.

Prva tri mjesta u prvoj skupini u kategoriji pisane provjere znanja osvojili su:

1. Matija Drmić iz Gimnazije Bjelovar, mentorica je Terezija Grgičin.

2. Marta Pocrnčić iz Gimnazije Bjelovar, mentorica je Melita Štimac.

3. Antun Sikora iz Gimnazije Daruvar, mentorica je Valerija Turk-Presečki.

3. Matej Turić iz SŠ „August Šenoa“ Garešnica, mentor je Tomislav Baier.

Prva tri mjesta u drugoj skupini u kategoriji pisane provjere znanja osvojili su:

1. Martina Špiranec iz Gimnazije Bjelovar, mentorica je Terezija Grgičin.

2. Iva Džonlić iz SŠ „August Šenoa“ Garešnica, mentor je Tomislav Baier.

3. Katarina Janeš iz Gimnazije Bjelovar, mentorica je Terezija Grgičin.

Prva tri mjesta u trećoj skupini u kategoriji  pisane provjere znanja osvojili su:

1. Josip Imbrišak iz Gimnazije Bjelovar, mentorica je Melita Štimac.

2. Mateja Kuljanac iz Gimnazije Daruvar, mentor je Zdravko Palavra.

3. Ivan Sučić iz Gimnazije Bjelovar, mentorica je Melita Štimac.

3. Ema Šetit iz Gimnazije Bjelovar, mentorica je Terezija Grgičin.

Prva tri mjesta u četvrtoj skupini u kategoriji pisane provjere znanja osvojili su:

1. Barbara Havliček iz SŠ „August Šenoa“ Garešnica, mentor je Tomislav Baier.

2. Magdalena Magdić iz Gimnazije Bjelovar, mentorica je Melita Štimac.

3. Filip Cupan iz Gimnazije Bjelovar, mentorica je Melita Štimac.

U kategoriji samostalnih istraživačkih radova na državno natjecanje predloženi su Karlo Gjuras i Patrik Goleš iz Gimnazije Daruvar. Mentorica je Valerija Turk-Presečki.

Državno natjecanje održat će se u Makarskoj u  OŠ oca Petra Perice, 25. - 27. travnja 2018.

Lucija Mikac, 3.c i Leona Ringel, 3.c

Više fotografija pogledajte u FOTOGALERIJI