Nagradni stručni izlet

Autor: Franka Frančešević, 2. 5. 2018.

JEDNODNEVNI NAGRADNI STRUČNI IZLET U POREČ

Za učenike strukovnih programa Srednje škole Bartola Kašića 28. travnja 2018. bio je organiziran jednodnevni nagradni stručni izlet u Poreč. Cilj putovanja bio je obilazak Turist resorta Zelena laguna, hotelskog kompleksa Plava laguna d.d. s ciljem upoznavanja cjelovitog poslovanja hotela.

Učenici su u 6:00 krenuli iz Grubišnoga Polja, a oko 12:30 došli su u Poreč. Po dolasku su se uputili u obilazak hotelskog objekta uz stručno vodstvo. Ondje su bili upoznati s pojedinim segmentima hotela: recepcija, smještajni kapacitet i smještajni dio, načini i uvijeti rada, kuhinja te restoran i pripadajuće cjeline u poslužnom odjelu. U razgledavanju vanjskog dijela hotela učenici su se, vidjevši način uređenja i održavanja okoliša, upoznali s hortikulturom. Nakon toga, učenici i nastavnici bili su počašćeni ručkom u restoranu hotela.

U 15:00 krenuli smo u obilazak stare jezgre grada i razgled kulturno-povijesnih znamenitosti: Eufrazijeva bazilika, ulice Decumanos i Cardo Maximus, Palača Sinčić, Kula Pietro de Mula, Peterokutna kula, Trg slobode, Crkva Gospe od anđela, Trg Marafor, Romanička kuća te Park dr.Juraja Dobrile. Slobodno vrijeme učenika trajalo je do 18:00 nakon čega su se uputili prema Grubišnom Polju.

Učenici su prepoznali korisnost ovakvog tipa stručnog izleta za daljnje školovanje te su usvojili stav poštovanja prema povijesno-kulturnim znamenitostima. Viđeno će primijeniti unutar nastave hrvatskoga jezika, stručno-teorijskih predmeta, povijesti te praktične nastave. Voditelj putovanja bio je nastavnik Ivan Krajačić, a pratitelj nastavnik Ivan Šoš. S učenicima su išli i nastavnici Anita Vodvarka, Mato Fric, Romana Miklić, Snježana Vrabec, Dražen Valentić, Ivana Tadić Novalić te ravnateljica Ana Ivšić. Izletnike je poslužilo lijepo vrijeme, zadovoljni su cjelokupnom ponudom i prezentacijom Turist resorta Zelena laguna. Ovakav tip izleta očekuje se i sljedeće godine. Zahvaljujemo se hotelskom kompleksu Plava laguna, organizatoru Ivanu Krajačiću, ravnateljici Ani Ivšić kao i svima ostalima koji su im omogućili putovanje u Poreč.

Novinarska družina

Više fotografija pogledajte u FOTOGALERIJI.