Županijska smotra UZ

Autor: Franka Frančešević, 24. 5. 2018.

ŽUPANIJSKA SMOTRA UČENIČKIH ZADRUGA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE

U Bjelovaru, 24. svibnja 2018. godine s početkom u 9 sati održana je Županijska smotra učeničkih zadruga Bjelovarsko-bilogorske županije. Na smotri se predstavilo 19 učeničkih zadruga naše županije.

Zadruge su se predstavile ručnim i praktičnim radovima svojih zadrugara, a svi zainteresirani posjetitelji mogli su kupiti nešto od ponuđenih radova. Našu Učeničku zadrugu „Kockavica“ predstavljali su članovi Poljoprivredno-prehrambene sekcije, Anamarija Maljak, Antonio Aščić, Marin Jozić te nastavnica Snježana Vrabec. Nastupili su s temom začinskog bilja lavande, bosiljka, matičnjaka i kadulje te prezentirali mogućnost uzgoja začinskog bilja u zatvorenom prostoru ili na balkonu.

Ove godine, uz novi sistem bodovanja, na državnu smotru plasirale su se učeničke zadruge Družba Pere Kvržice iz Velikog Grđevca, Petica iz V. osnovne škole Bjelovar i Sedmikráska, ČOŠ Daruvar. Zajednički izložbeni prostor naše županije predstavljat će učenička zadruga domaćina, odnosno učenička zadruga Oblak iz II. osnovne škole iz Bjelovara.

Naši zadrugari zadovoljni su nastupom, a ono što ih najviše raduje i što su istaknuli kao najveću prednost jest to da je velik broj građana obišao naš izložbeni prostor s upitima o našim proizvodima koji su uvijek aktualni i zanimljivi građanima. Na taj način, interakcijom sa zainteresiranim ljudima i ovakvim načinom prezentacije, naši zadrugari, koji su učenici prvog razreda, stekli su svoja prva iskustva i vještine koje će im zasigurno koristiti u budućem životu.

Ivan Čegec, prof.

Više fotografija pogledajte u FOTOGALERIJI.