Dramska družina

Autor: Franka Frančešević, 15. 6. 2018.

INSTRUKCIJA JE ZAVRŠENA!

Dramska družina zaiskrila je u nekoliko izvedbi Ionescove Instrukcije predstavljajući Školu na brojnim manifestacijama

Nakon igranja antidrame Instrukcija na Državnojj smotri LiDraNo 2018. ni za naslutiti nije bilo da ćemo se na kazališne daske s istim komadom uspinjati opet i opet i opet…

Prvu 'reprizu' izvele smo pred domaćom publikom. 19. travnja na Jemeršićevom proljeću. Predstavu smo izvodile s osobitim elanom jer s nama su traumu matematike i filologije proživjeli naši roditelji, prijatelji, kolege i znanci. Nedugo zatim stiže još jedan dopis, Ekonomska i birotehnička škola Bjelovar poziva nas na gostovanje povodom Dana škole. S lakoćom pakiramo rekvizite, glačamo kostime i ponavljamo tekst. Putem pokušavamo dokučiti na kakvoj ćemo sceni otvoriti portal u Ionescov svijet prepun mistike ljudske psihe, propitkivanja be(smisla), a sve pod veom svakodnevnih situacija. Kao da čudnovatosti već nema dosta, ugodni domaćini nas, umjesto u očekivanu učionicu, na scenu upućuju u – atomsko sklonište.  Osim osobite scene, tog 3. svibnja osobit je bio i auditorij; velikodušno su nas pljeskom pozvali na bis, a onda nas nagradili ukusnim kolačima. Baš kada smo pomislile kako je Instrukcija dočekala kraj puta, pojavljuje se još jedan poziv, ponovno u centru Županije.  25. svibnja povodom Glazbenog tjedna Glazbene Škole Bjelovar posljednji put izvodimo Instrukciju simbolično zatvarajući ciklus tamo gdje je sve i počelo – pod reflektorima Bjelovarskog kazališta.

U suton ove čarobne avanture preostaje nam zahvaliti svim domaćinima na pružanju prilike da iskažemo plodove rada, ljubavi i talenta. Hvala vodstvu Škole i svim profesorima koji su iskazali podršku te prepoznali važnost koju je sve ovo imalo za nas.

Na koncu, u Nikino, Lorenino i svoje osobno ime želim od srca zahvaliti profesorici, mentorici i redateljici koja je bila puno više od toga. Hvala prof. Vrbicki što nas je slušala, bodrila, motivirala i omogućila ono čemu godinama težimo. Zahvaljujemo joj na strpljenju s kojim nam prenosi znanje i kroti kreativni nered kojeg nije nedostajalo. Veselimo se osvitu iduće sezone u novom kazališnom ruhu!

Neda Soldan, 3.c