Svečana podjela

Autor: Franka Frančešević, 29. 6. 2018.

SVEČANA PODJELA SVJEDODŽBI O ZAVRŠNOM RAZREDU I DODJELA PRIZNANJA I NAGRADE UČENICIMA NA KRAJU NASTAVNE GODINE 2017./18.

U četvrtak  28. lipnja 2018. u Centru za informiranje i kulturu „Dr. Franjo Tuđman“ održana je svečana podjela svjedodžbi o završnom razredu i dodjela priznanja i nagrade učenicima na kraju nastavne godine 2017./18.

Priredba je započela himnom, a potom je pjesmu Gaudeamus igitur otpjevao zbor naše škole uz glazbenu pratnju Nede Soldan, učenice 3. razreda gimnazije.

Na samom početku programa prisutne je pozdravila naša ravnateljica Ana Ivšić. Istaknula je kako je ponosna na uspjehe učenika i nastavnika naše škole te je maturantima poručila kako se nada da će sve vrijednosti i vještine koje su stekli u školi koristiti i čuvati kroz život bilo na fakultetu ili budućem poslu.

Ravnateljica je pozvala zamjenika gradonačelnika Zlatka Pavičića da se obrati prisutnima. Zamjenik je gradonačelnika čestitao maturantima na ostvarenom uspjehu te im je poželio uspjeh i u daljnjem radu i školovanju.

Umjetnički dio programa otvorila je Neda Soldan, učenica 3. razreda gimnazije monologom Najposlušniji bolesnik Trpimir Mire Gavrana. Svoj doprinos programu dala je i Marta Bijelić, polaznica Glazbene škole Bruno Bjelinski Daruvar, ujedno i učenica 3. razreda gimnazije naše škole s pjesmom Johna Lennona Imagine uz Nedu Soldan kao glazbenu pratnju na klaviru. Umjetnički dio programa zatvorila je dramska družina naše škole skečom Neka svijet ostane ravan uz mentorstvo nastavnice Kristine Vrbicki.

Nakon umjetničkog dijela programa ravnateljica Ana Ivšić i dogradonačelnik Zlatko Pavičić dodijelili su priznanja i nagrade učenicima.

Pohvalnicu za odličan uspjeh na kraju nastavne godine dobio je 51 učenik; priznanje za sudjelovanje na natjecanjima dobilo je 134 učenika; pohvalnicu, priznanje i nagradu za odličan uspjeh iz svih predmeta na kraju nastavne godine dobilo je 13 učenika; nagradu za osvojeno jedno od prva tri mjesta na županijskim ili međužupanijskim natjecanjima ili za sudjelovanje na državnom natjecanju dobilo je 8 učenika, dok je pohvalnicu i najveće školsko priznanje – plaketu s likom Bartola Kašića i posebnu nagradu za odličan uspjeh iz svih predmeta tijekom srednjoškolskog obrazovanja dobila jedna učenica – Klaudija Ahac.

Nagradu za učenika Matu Šulentića (garnituru alata i radno odijelo) donirala je tvrtka Inter Cars, dok je za natjecanje Klokan bez granica nagrade osiguralo Hrvatsko matematičko društvo.

Uslijedila je podjela svjedodžbi o završenom razredu i svjedodžbi o završnom radu.

Anita Vodvarka, razrednica 3.a razreda, Branka Bakić, razrednica 3.b razreda, Danijela Ljubić, razrednica 4.c razreda i Mario Erceg, razrednik 4.e razreda podijelili su maturantima svjedodžbe.

Program priredbe osmislile su učenice 3. razreda gimnazije pod vodstvom nastavnice Kristine Vrbicki, a kroz program nas je vodila učenica Lucija Mikac.

Franka Frančešević, prof.

Posebno zahvaljujemo tvrtki Inter Cars koja je donirala garnituru alata i radno odijelo kao nagradu učeniku Mati Šulentiću.