13. Kukuruzijada

Autor: Franka Frančešević, 10. 9. 2018.

ODRŽANA 13. KUKURUZIJADA

U subotu 8. rujna 2018., na prostoru Gradske tržnice s početkom u 17 sati održana je 13. Kukuruzijada pod pokroviteljstvom Bjelovarsko-bilogorske županije, u suradnji s Gradom Grubišno Polje, Turističkom zajednicom Grada Grubišnoga Polja, Label d.o.o. i Centrom za kulturu i informiranje „Dr. Franjo Tuđman“.

Program Kukuruzijade vodile su učenice 4. razreda gimnazije naše škole Leona Ringel i Lucija Mikac.

Posjetitelje Kukuruzijade dočekala je i pozdravila v.d. ravnateljice naše škole Kristina Vrbicki. Zahvalila je svim sponzorima i donatorima koji su omogućili nagrade za natjecatelje i tombole, a posebno je zahvalila učenicima, roditeljima i radnicima Škole koji su na bilo koji način sudjelovali u organizaciji ovogodišnje Kukuruzijade, od modne revije, ukrasa, kuhanja i posluživanja kukuruza šećerca do organizacije sportskih igara, prikupljanja tombola, ali i svih ostalih aktivnosti bez kojih naša Kukuruzijada ne bi bila moguća. Na kraju je posjetiteljima poželjela ugodan provod te ih pozvala da svoj dolazak i uživanje u kukuruzu šećercu zabilježe fotografijom na Kukuruzićima ili okviru za fotografiranje.

Sve prisutne pozdravio je i izaslanik župana Dalibor Jurina te otvorio 13. Kukuruzijadu.

Program ovogodišnje Kukuruzijade otvoren je modnom revijom koju je osmislila, dizajnirala i izradila učenica 2. razreda gimnazije naše škole Nika Andričević u suradnji s krojačkim obrtom NIT vlasnice Željke Žarković. Modnu reviju nosile su učenice 2. i 3. razreda gimnazije.

U kulturno-umjetničkom dijelu programa Kukuruzijade predstavila su se kulturno-umjetnička društva s područja našega grada:

• folklorni ansambl Centra za kulturu i informiranje „Dr. Franjo Tuđman“ Grubišno Polje
  • Češka beseda Veliki i Mali Zdenci
  • KUD „Đeram“

Tijekom cijele Kukuruzijade posjetitelji su mogli uživati u besplatnoj degustaciji kuhanog kukuruza šećerca koji su uzgojili i pripremili vrijedni zadrugari Učeničke zadruge "Kockavica" sa svojim nastavnicima, a otkupili Grad Grubišno Polje i Turistička zajednica Grubišno Polje.

Za sve ljubitelje kukuruza šećerca pripremljena je tombola, a za sudjelovanje trebalo je jedino odložiti otučak na predviđeno odlagalište te preuzeti listić za tombolu.

Donatori i sponzori ovogodišnje tombole bili su:

DONATORI i SPONZORI

KTC

AGRODOM ILE d.o.o.

Učenička zadruga „Kockavica“

Cvjećarski obrt „Ivančica“

Tekstilni obrt – užar Stjepan Novak

Gradska knjižnica „Mato Lovrak“ Grubišno Polje

BC Institut OSIJEK

Davor Herout

Trgovina „Anita“

Rojc d.o.o.

Hotel „Bilogora“

Croatia osiguranje d.d. Grubišno Polje

Komunalac d.o.o.

CIK DR. FRANJO TUĐMAN

Flagor d.o.o.

Fast food „Topli zalogaj“

OPG Kobra

Caffe bar „Europa“

Zdenka mliječni proizvodi d.o.o.

Obrt MD, vl. Ljiljana Palijan

SPONZORI: LABEL d.o.o. – pomoć u osiguranju tehničke podrške u provedbi 13. Kukuruzijade

Također, pripremljene su i različite igre (runjenje kukuruza i brzo jedenje kukuruza) za koje su se zainteresirani mogli prijaviti na stolu prijava.

Nagrade na ovogodišnjim natjecanjima bile su:

Prva igra – RUNJENJE KUKURUZA

3. mjesto – poklon paket Croatia osiguranja

2. mjesto – Obiteljski sladoled, poklon bon Caffe bar Europa

1. mjesto – Godišnja članarina Gradske knjižnice Mate Lovraka Grubišno Polje

Druga igra - BRZO JEDENJE KUKURUZA

3. mjesto – poklon paket Croatia osiguranja

2. mjesto – Obiteljski sladoled, poklon bon Caffe bar Europa

1. mjesto – Godišnja članarina Gradske knjižnice Mate Lovraka Grubišno Polje

Nakon  igara uslijedilo je izvlačenje tombola, a glavnu nagradu (1m3 kameni agregat) sponzorirao je Komunalac d.o.o.

Dodjelom tombola završena je 13. Kukuruzijada.

Više fotografija pogledajte OVDJE.

Franka Frančešević, prof.