Obilježavanje

Autor: Franka Frančešević, 27. 2. 2019.

UČENICI I RADNICI ŠKOLE OBILJEŽILI

DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Danas, 27. veljače 2019., učenici i nastavnici naše škole, noseći ružičastu majicu, pridružili su se obilježavanju Nacionalnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Dan ružičastih majica obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Obilježavanje ovoga dana u Hrvatskoj započelo je 2013. godine snimanjem video spota protiv cyberbullyinga, Centra za edukaciju i prevenciju nasilja, a sam pokret nastao je u Kanadi potaknut pričom srednjoškolca koji je u znak podrške majci oboljeloj od raka odlučio u školu obući ružičastu majicu zbog čega je postao žrtvom nasilja. U znak potpore svome prijatelju, grupa dječaka podijelila je ružičaste majice školom i tim činom odaslala poruku o važnosti tolerancije i nenasilničkog ponašanja. Njihova poruka uskoro je poprimila globalni karakter.

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja.

Osim dolaska u školu u ružičastoj majici, obilježili smo ovaj dan prigodnom instalacijom "Putokaz" koji su izradili učenici članovi Likovne sekcije UZ Kockavica.

« Travanj 2024 »