Izložba povodom Dana škole

Autor: Franka Frančešević, 4. 3. 2019.

IZLOŽBA „PREGLED POVIJESTI SREDNJOŠKOLSKOG OBRAZOVANJA U GRUBIŠNOM POLJU“

Izložba pod nazivom „Pregled povijesti srednjoškolskog obrazovanja u Grubišnom Polju“ sastoji se od osam plakata i podijeljena je u nekoliko dijelova. Prvi dio sadrži povijest škole od 1961. od kada je otvoren područni odjel daruvarske ekonomske škole, a nakon tri školske godine utemeljena je samostalna srednja škola u Grubišnom Polju - opća gimnazija. Također su postavljene i fotografije  sedamdesetih godina kada je sagrađena zgrada srednje škole i radiona za praktičnu nastavu te fotografije kolektiva sedamdesetih, devedesetih godina te 2011. godine. Navedeni su i ravnatelji koji su upravljali školom od samih početaka do danas. Također su navedeni i različiti programi koje je obrazovala škola te njihova izmjena kroz godine. Plakat koji nosi naziv „Aktivnosti“ sadrži fotografije s maturalnih zabava, priredbi, manifestacija te dana maturanata „ludog dana“ i  fotografije razreda sedamdesetih, osamdesetih, devedesetih i kasnijih godina. Također su ovdje i fotografije s praktične nastave u mljekarskoj industriji "Zdenka" i školskoj radioni.

Poseban plakat donosi novinske članke o školi iz Grubišnopoljskog lista koji je izlazio krajem osamdesetih godina.

Nakon toga plakata slijede priznanja Srednjoj školi Bartola Kašića sa državnih smotri i natjecanja te priznanja nastavnicima sa državnih natjecanja.

Slijede plakati s priznanjima učenika s državnih natjecanja od osamdesetih godina do danas. Posebno su postavljene fotografije i priznanja sa sportskih natjecanja, smotri učeničkih zadruga, sajmova te projekti u kojima je sudjelovala škola.

Ovo je samo kratki pregled prošlosti škole i mnogo podataka nedostaje te je potrebno detaljnije istraživanje i obrada podataka kako bi mozaik prošlosti škole bio što potpuniji.

Monika Vojvodić Andričević, prof.

« Travanj 2024 »