Autor: Franka Frančešević, 29. 3. 2019.

ODRŽAN SVEČANI PROGRAM POVODOM DANA ŠKOLE

U četvrtak 28. ožujka 2019. s početkom u 18 sati naši učenici i nastavnici naše škole priredili su svečani program povodom obilježavanja Dana škole. Program smo započeli himnom koju je otpjevala učenica 4. razreda gimnazije, ujedno i učenica Glazbene škole Bruno Bjelinski Daruvar, Marta Bijelić.

Ova je godina za našu školu posebna i puna noviteta pa tako je i ova svečana akademija jedan od njih.

Obilježavanje Dana škole započeli smo 1. ožujka 2019. kvizom za učenike o poznavanju života i djela Bartola Kašića. Od 4. ožujka 2019. pa do kraja ožujka u našoj školi su svi posjetitelji mogli pogledati izložbu o povijesti naše škole od 1961. god. do danas pod nazivom Pregled povijesti srednjoškolskog obrazovanja u Grubišnom Polju. Ujedno, učenici 2. razreda gimnazije su 4. ožujka 2019. predstavili svoju zbirku radova pod nazivom Srednjoškolski kaleidoskop.

Obilježavanje Dana škole nastavili smo nizom predavanja za učenike. Tako je za učenike programa tehničar za računalstvo nastavnik Ljudevit Sakal iz Tehničke škole Bjelovar održao radionicu na temu Zombiji, bebe i mali nogomet. Za učenike ugostiteljskih programa predavanje je održala Karla Hanousek Čiča s Prehrambeno-biotehnološkog fakulteta u Zagrebu na temu O kvascu i alkoholnim pićima. Za učenike programa automehatroničar i instalater kućnih instalacija radionicu su održali predstavnici tvrtke Inter Cars d.o.o. Bjelovar. Za učenike programa poljoprivredni gospodarstvenik predavanje su održale dr. sc. Vesne Samobor s Visokog gospodarskog učilišta u Križevcima na temu Ekološka poljoprivreda i Grozdana Grubišić Popović, viša stručna savjetnica pri BBŽ na temu Europski fondovi. Učenici programa opća gimnazija mogli su odabrati jednu od tri ponuđene radionice i to radionicu Nikoline Marinić, profesorice i dramske pedagoginje iz Komercijalne i trgovačke škole Bjelovar na temu Procesna drama; radionicu Natalije Bajer, profesorice i pjesnikinje iz OŠ I. G. Kovačića Gornje Bazje na temu Kreativno pisanje ili predavanje putem Skypea Tee Grginović, magistrice edukacije i putopisca na temu Azori.

Ujedno, u dva termina su naši maturanti mogli razgovarati sa studentima ili nedavno diplomiranim bivšim učenicama naše škole te ih pitati sve što ih zanima o mogućnostima upisa, života u studentskom domu i načinu studiranja.

Na početku programa svim prisutnima obratila se v.d. ravnateljica naše škole Kristina Vrbicki. Zahvalila je osnivaču, svim učenicima i djelatnicima škole, pohvalila učenike i mentore koji su ostvarili izvrstan uspjeh na županijskim natjecanjima.

Ispred Grada, sve prisutne pozdravio je i zamjenik gradonačelnika g. Zlatko Pavičić. Pohvalio je uspjehe učenika te rad učenika i nastavnika.

Kako smo obilježavanje Dana škole započeli kvizom o poznavanju života i djela Bartola Kašića, najuspješnije učenike na kvizu smo i nagradili. Nagradu za osvojeno 3. mjesto dobila je Anamarija Kramarić. Nagradu za osvojeno 2. mjesto dobio je Darijo Đurđeviću. I, nagradu za najbolji rezultat i osvojeno 1. mjesto dobio je Leon Dujmović.

Osim kviza, učenici su svoju kreativnost mogli iskazati i u fotonatječaju Ljepota škole kroz moje oči. Stručno povjerenstvo naše škole u sastavu Majana Štor, nastavnica likovne umjetnosti, Ivan Pašalić, nastavnik informatike i Ivan Čegec, školski pedagog odabrali su tri najuspješnije fotografije. Autorica fotografije koja je zauzela 3. mjesto je Nika Andričević. Autor fotografije koja je zauzela 2. mjesto je Ivan Frantal. I najbolja fotografija prema ocjeni stručnog povjerenstva je fotografija učenice Adriane Šulentić.

Umjetnički dio programa otvorila je plesna skupina naše škole plesnom točkom Euphoria. Plesnu skupinu vodi nastavnica Monika Vojvodić Andričević.

Posebno nam je zadovoljstvo bilo pozdraviti naše goste, Dramsku družinu OŠ I. N. Jemeršića koja nam je izvela svoju autorsku predstavu Terapija. Njihova je voditeljica nastavnica Sandra Tuček.

Program smo nastavili skečom U teretani učenika 2. razreda gimnazije Nike Andričević, Leone Horak, Katarine Jašarov i Ivana Frantala pod vodstvom nastavnice Matee Čubelić.

Nakon skeča, učenica 4. razreda gimnazije Marta Bijelić otpjevala nam je pjesmu Sunflower.

Monologom Kišobran autorice Marine Orsag, kojim je nastupila na ovogodišnjoj Županijskoj smotri LiDraNo 2019, predstavila se učenica 2. razreda gimnazije Nika Andričević. Njezina je mentorica nastavnica Monika Vojvodić Andričević.

Program su upotpunile učenice 3. razreda gimnazije Nikolina Atlija, Mateja Ikanović i Adriana Šulentić adaptacijom drame Sve o ženama Mire Gavrana pod vodstvom nastavnice Matee Čubelić.

Na inicijativu nastavnika Ivice Debića Skeč o Ruđeru Boškoviću autorice Nike Andričević izveli su učenici 2. razreda gimnazije Nika Andričević, Leona Horak i Ivan Frantal.

Svoj doprinos programu dale su i učenice 4. razreda programa tehničar za računalstvo Adriana Kokić, Antonija Purma, Monika Jurjević i Antonela Jurčević igrokazom Postolar i vrag  pod vodstvom nastavnice Marine Miletić.

Program smo završili plesnom točkom Mi gente! naše plesne skupine.

Kroz program su nas vodile učenice Lorena Babić i Neda Soldan.

Planirano predavanje profesora geografije Dejana Nemčića s kojim smo trebali završiti obilježavanje Dana škole otkazano je zbog neodgodivih obveza profesora u školi u kojoj radi.

Franka Frančešević, prof.

Više fotografija pogledajte u FOTOGALERIJI.

« Travanj 2024 »