Županijska smotra

Autor: Robert Šmit, 13. 2. 2009.

ŽUPANIJSKA SMOTRA SREDNJIH ŠKOLA LIDRANO '09

VELIKI ZDENCI, 11. veljače 2009.

Županijska smotra Lidrano '09 održana je u Velikim Zdencima 11. veljače 2009. Organizaciju i provedbu upriličila je Srednja škola Bartola Kašića Grubišno Polje u koordinaciji s Uredom državne uprave Bjelovarsko – bilogorske županije i Uredom društvenih djelatnosti Bjelovarsko – bilogorske županije. Sve provedbene aktivnosti odvijale su se u mjesnom domu u Velikim Zdencima.
U organizaciji i provedbi smotre sudjelovali su profesori i učenici Srednje škole Bartola Kašića Grubišno Polje. Za tehničku podršku bili su zaduženi Ivan Bošnjak i Ivica Milković. Za dekoraciju prostora pobrinule su se Radmila Rade i Tatjana Todorović. Pripremu i posluživanje doručka i ručka vodili su Ivan Šoš, Ivan Krajačić, Zdenko Milić i ugostiteljska sekcija učeničke zadruge "Kockavica". Tanja Horaček i Vanesa Prister brinule su se za održavanje mira i reda tijekom smotre. Cjelokupnu smotru su organizirali i pripremili Ana Delić, Margareta Popčević i ravnatelj Jozo Matošević. Smotru je otvorio Mato Fric, zamjenik ravnatelja Srednje škole Bartola Kašića Grubišno Polje. Svima nazočnima obratio se i gradonačelnik Grubišnog Polja, gospodin Zlatko Mađeruh, zaželivši svima dobrodošlicu. Za vrijeme stanke zabavljao nas je bend Srednje škole Bartola Kašića Grubišno Polje, Nema smisla.
Na Županijskoj smotri srednjih škola Lidrano 2009. nastupili su svi pobjednici međuopćinskih odnosno međugradskih smotri i to: 66 učenika koje je vodilo14 nastavnika. U smotri je sudjelovalo i 8 članova povjerenstava. Smotra se odvijala u ovim kategorijama:
- literarno stvaralaštvo;
- novinarsko stvaralaštvo čije su potkategorije: samostalni novinarski radovi, školski listovi i filmski radovi;
- dramsko stvaralaštvo koje se dijeli na pojedinačne nastupe i skupne nastupe; unutar pojedinačnih nastupa kategorije su: kazivanje poezije, monolog i monodrama, a unutar skupnih nastupa: dramsko – scenska igra odnosno predstava i recital (skupno govorenje književnoga teksta).
Povjerenstva za provedbu Županijske smotre srednjih škola Bjelovarsko – bilogorske županije, za nastup na Državnoj smotri Lidrano '09, predložili su najuspješnije:
I.                   U kategoriji POJEDINAČNI SCENSKI NASTUPI: učenik Renato Samardžić, 2. razred; tekst: Ministrant, autorice Julijane Matanović; voditeljica: Hedviga Marjanović, prof.; škola: Gimnazija Daruvar;
II.                U kategoriji LITERARNI RADOVI: 1. mjesto učenica Valentina Bregovac, 4. razred; naslov rada: Jednog jutra probudih se kao…; voditeljica: Milica Šepak, prof.; škola: Ekonomska i birotehnička škola Bjelovar;
 2. mjesto učenica Iva Žunić, 4. razred; naslov      rada: Povratak; voditeljica: Romana Žukina, prof.; škola: Gimnazija Daruvar;
3. mjesto učenica Valentina Jakopec, 2. razred; naslov rada: Moje jurišanje na… lektiru; voditeljica: Hedviga Marjanović, prof.; škola: Gimnazija Daruvar;
    III.      U kategoriji NOVINARSKO STVARALAŠTVO:
                       SAMOSTALNI NOVINARSKI RADOVI:   učenica Valentina
                Jakopec, 2. razred; naslov rada: Intervju s flautisticama, voditeljica:
               Hedviga Marjanović, prof.; škola: Gimnazija Daruvar; učenica Lidija
                Lukinec, 4. razred; naslov rada: Kako je "Lačni Franz" utjecao na
               profesiju glavnog urednika; voditeljica: Tatjana Kreštan, prof.; škola:
               Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar;
                      ŠKOLSKI LIST: Trythonus – diabolus in musica,časopis
               Glazbene škole Vatroslava Lisinskog Bjelovar; voditeljica: Alida
               Sokolović, prof.
                      FILMSKI RADOVI: Na granici; voditeljica: Marijana
               Kapetanović; škola: Gimnazija Daruvar; Stereotipi vs. stavovi;
               voditeljica: Renata Špehar, prof.; škola: Srednja škola Čazma;
IV.              U kategoriji DRAMSKO – SCENSKA IGRA/PREDSTAVA: Dramska
        družina Srednje škole Bartola Kašića Grubišno Polje: Slučaj; skupni
        rad učenika; igra: 7 učenika; trajanje: 20 minuta; voditelj: Ivan Novak, dipl. ing.
Na izvješća i prijedloge povjerenstava nije bili prigovora. Sudionicima smotre i članovima povjerenstava zahvalio se predsjednik Povjerenstva za provedbu županijske smotre Lidrano '09. Jozo Matošević, ravnatelj Srednje škole Bartola Kašića Grubišno Polje, sa željom za dobar plasman na državnoj smotri od 22. – 27. ožujka u Puli.