Učenički izleti i studijska putovanja radnika škole

Autor: Administrator , 17. 4. 2009.

GIMNAZIJALCI NA SAJMU KNJIGA U NEDELIŠĆU

A RADNICI ŠKOLE NA STUDIJSKIM PUTOVANJIMA PO MEĐIMURJU I DALMACIJI

PLAN I PROGRAM IZLETA U NEDELIŠĆE

1.   CILJ: upoznati sudionike školskog izleta –nastavnike i učenike I., II. i IV. razreda gimnazije, te III. razreda računalnih tehničara sa prirodno - geografskim obilježjem Međimurja i povijesti, te urbanizmom Grada Čakovca.

2.   ZADAĆE:

- Objasniti učenicima prirodno- geografska obilježja Međimurja

- Upoznati učenike s poviješću ovoga kraja, kao i povijesnim razvojem Grada Čakovca

- Posjetiti Sajam knjiga „MESAP LIBER 09 „ u Nedelišću

3.   NADNEVAK: Jednodnevni školski izlet nastavnika i  učenika ostvarit će se od 17. travnja 2009.

4.   TIJEK ŠKOLSKOG IZLETA:

Polazak u ranim jutarnjim satima (u 8:00 sati ) sa školskog parkirališta prema Nedelišću gdje se održava sajam knjiga „MESAP LIBER 09 „ , uz  kraće odmore i zadržavanja tijekom puta, prema potrebi grupe. Otvorenje sajma je u 11 sati, zadržavanje na sajmu, razgledanje i informiranje; oko 2-3 sata.Nakon sajma kreće se u smjeru Grada Čakovca u kojem će se nastavnici i učenici prošetati i razgledati Stari grad i znameniti franjevački samostan. Nakon razgledavanja grada slijedi povratak u Grubišno Polje.

Dolazak se planira u poslijepodnevnim satima.

5.   POPIS RAZREDNIH ODJELA I UČENIKA KOJI ĆE SUDJELOVATI NA ŠKOLSKOM IZLETU

( u privitku)

6.  IME I PREZIME, RADNO MJESTO NASTAVNIKA, VODITELJA I PRATITELJA:

1. Ivan Tomljenović, prof

2.Tanja Horaček, prof.

3.Vanesa Prister, prof.

7.   SIGURNOSNE MJERE:

Tijekom putovanja nastavnici (razrednici) trebaju voditi brigu o sigurnosti učenika. Autobusi se trebaju zaustavljati po potrebi učenika na određenim parkiralištima kako na otvorenoj cesti, Tako i u gradu. Svaki učenik će prije polaska na školsku ekskurziju biti upozoren što treba učiniti radi osobne sigurnosti. Učenicima se ne dozvoljava pojedinačno izdvajanje iz skupine i napuštanje skupinu s nepoznatom osobom.

NE NOSITI ALKOHOL I DRUGE OPIJATE NA IZLET, te zabraniti konzumiranje istih. Ako uoče opasnost, odmah o tome obavijestiti nastavnika (razrednika).Tijekom putovanja treba se osigurati vrijeme za odmor, kao i prehranu.

OSTALE TROŠKOVE OSIGURAVA I PLAĆA ŠKOLA.

PLAN STUDIJSKIH PUTOVANJA ZA RADNIKE, VANJSKE SURADNIKE, ČLANOVE ŠKOLSKOG ODBORA I ČLANOVE ZADRUŽNOG ODBORA

SREDNJE ŠKOLE BARTOLA KAŠIĆA GRUBIŠNO POLJE

I.                   studijsko putovanje: Grubišno Polje – Nedelišće 17. travnja 2009.

Cilj:  Stručno usavršavanje radnika škole i međusobna socijalizacija;

Zadatci: Upoznati Međimurje, posjet sajmu knjiga u Nedelišću, obilazak starog grada Varaždina;

Polazak iz Grubišnog Polja s poligona autoškole 17. travnja 2009. u 8:00 sati zajedno s jednim autobusom učenika opće gimnazije;

Putovanje preko Virovitice do Nedelišća.

11:00 -13:30 Posjet sajmu knjiga u Nedelišću;

14:00-15:00 Ručak u restoranu „Vrbi“ 4 km od Nedelišća.

15:00-17:00 Obilazak grada Čakovca. Turistički voditelji: Profesori povijesti i zemljopisa;

17:30-18:30 Obilazak starog grada Varaždina; Turistički voditelji: Profesori povijesti i zemljopisa;

Povratak u Grubišno Polje preko Bjelovara se očekuje oko 21:00 sat;

Troškovi:

Troškove prijevoza snosi Bjelovarsko – bilogorska županija;
Troškove ručka snosi Srednja škola Bartola Kašića Grubišno Polje;

Putovanje je fakultativno.

II.                studijsko putovanje: Grubišno Polje – Primošten 18. i 19. travnja 2009.

Cilj:  Stručno usavršavanje radnika škole i međusobna socijalizacija;

Zadatci: Upoznati novu magistralnu cestu „Dalmatina“, posjetiti stari grad Zadar, „Morske orgulje“ i „Pozdrava suncu“, posjet Primoštenu i upoznavanje s turističkom ponudom šibenske TZ u organizaciji hotela Zora Primošten.

1. dan

Polazak iz Grubišnog Polja s poligona autoškole 18. travnja 2009. u 7:00 sati;

Putovanje kroz Kutinu, autoputem do Zadra.

Posjetit starom gradu Zadar, „Morskim orguljama“ i „Pozdravu suncu“,

Zajednički ručak u restoranu u Zadru.

Nastavak puta „Dalmatinom“ do Šibenika a zatim Jadranskom magistralom do Primoštena.

Smještaj u hotelu Zora Primošten, obilazak mjesta i zajednička večera u Hotelu.

2. dan;

Obilazak Šibenske rivijere i razgledavanje turistički ponude u organizaciji hotela Zora.

Povratak u Grubišno Polje u poslije podnevnim satima i dolazak u Grubišno Polje oko ponoći.

Troškovi:

Troškove prijevoza snose Srednja škola Bartola Kašića Grubišno Polje i Čazmatrans, solidarno po 50%;

Troškove ručka u Zadru snosi Srednja škola Bartola Kašića Grubišno Polje;

Troškove smještaja i prehrane u hotelu snose solidarno Srednja škola Bartola Kašića Grubišno Polje i hotel Zora Primošten. Srednja škola plaća hotelu Zora paušal po osobi 105,000 kuna a ostale troškove snosi hotel Zora.

Vođa puta je Mato Fric, dipl. ing. – zamjenik ravnatelja a turistički voditelj kroz Zadar je školski pedagog Danijel Gregov.

Putovanje je fakultativno.