RADIONICE - PROJEKT UDRUGE "OSMIJEH"

Autor: Administrator , 26. 1. 2011.

RADIONICA:
„BORBA PROTIV KORUPCIJE OD DNA PREMA VRHU“
– DRUGI DIO

GRUBIŠNO POLJE, 26.siječnja 2011. - U drugom dijelu projekta Udruge osmijeh iz Bjelovara „Borba protiv korupcije od dna prema vrhu“ sudjelovalo je 40 naših učenika. Učenike i predavače srdačno je  pozdravio naš ravnatelj i grubišnopoljski dogradonačelnik.

Predsjednica udruge „Osmijeh“ Vera Šakić Frntić, mr. ecc., održala je predavanje o oblicima i posljedicama korupcije, odražavanju korupcije na budući život mladih te iznijela načine borbe protiv korupcije.

Učenici su na radionici mogli saznati više o problemima s kojima se susreće Udruga zviždača, mobbingu te radu MUP-a u području kriminaliteta i suradnji s USKOK-om, a o toj temi govorile su Gordana Vlasiček – predstavnica Ministarstva unutarnjih poslova i Đurđa Smrček Barjaktar - revizor i sudski vještak.

Učenici su aktivno sudjelovali u radionici gdje su anonimno rješavali anketne listiće.

Na temelju stečenih iskustava i saznanja učenici će pisati esej između kojih će nastavnici hrvatskog jezika odabrati pet najuspješnijih, a Udruga će iz svake škole nagraditi dva najbolja. Sudionici radionica će dobiti certifikat Udruge “Osmijeh” i Britanskoga veleposlanstva, što će im biti referenca da su sudjelovali u projektu koji se bavio pitanjem korupcije.

Marina Markešić, prof.