Terenska nastava za učenike osmaše iz okruženja

Autor: Administrator , 8. 3. 2011.

UPOZNAVANJA UČENIKA  OSMIH RAZREDA OSNOVNIH ŠKOLA GRUBIŠNOPOLJSKOG  OKRUŽENJA S MOGUĆNOSTIMA NASTAVKA ŠKOLOVANJA U  NAŠOJ ŠKOLI

OSMAŠI VELIKOG GRĐEVCA NA TERENSKOJ NASTAVI

U GRUBIŠNOM POLJU

GRUBIŠNO POLJE,  8.ožujka 2011.

Učenici osmih razreda OŠ Mate Lovraka iz  Velikog Grđevca prvi su posjetili našu školu u potrazi za informacijama o mogućnostima daljnjeg školovanja u Srednjoj školi Bartola Kašića Grubišno Polje.

U 8:00 sati nastavnici naše škole, Ana Saratlija i Ivan Novak, dočekali su goste iz Velikog Grđevca na autobusnom kolodvoru u Grubišnom Polju. Trideset i dva učenika doputovala su u pratnji svojih nastavnica, Katice Grgurić i Jasne Pišćević.

Naši nastavnici su svojim gostima  ispričali povijest Grubišnog Polja,upoznali ih sa životom i djelom Ivana Nepomuka Jemeršića i  Bartola Kašića.Obišli su spomenik hrvatskim braniteljima i spomenik  „ Tisuću godina hrvatskog kraljevstva“ u gradskom parku.

Nakon toga, učenici i nastavnici prisustvovali su prezentaciji kuhara i konobara u Vatrogasnom domu, gdje su goste naše škole pozdravili i uputili u ugostiteljski program  nastavnici Ivan Krajačić i Ivan Šoš. Nakon prezentacije i okrijepe uz čaj, goste su domaćini odveli u prostorije Srednje škole Bartola Kašića Grubišno Polje gdje ih je pozdravio ravnatelj Jozo Matošević. Nakon pozdravne riječi ravnatelja, učenici su pogledali kratku prezentaciju o školi i nastavnim programima. Ravnatelj je kroz kratke isječke s Kukuruzijade upoznao učenike i s radom učeničke zadruge Kockavica.

Učenici su sa nastavnicima obišli prostorije škole i sve specijalizirane radionice gdje su ih dočekali nastavnici i učenici specijaliziranih programa.

Terenska nastava osmih razreda nastavljena je posjetom i obilaskom Vile Moj mir, tvornice kontejnera Prima Tehničar gdje su učenici dobili uvid u sam rad tvornice. Također su učenici posjetili i susjednu tvornicu Zagrebpetrol koja se bavi preradom rabljenog motornog ulja i pet-ambalaže.

Kratkim obilaskom izletišta  Bara, učenici su upoznati s najnovijim planovima gradnje novih sportskih igrališta na tom prostoru. Terenska nastava osnovnoškolaca iz Velikog Grđevca završena  je posjetom Etno kuće u Grbavcu gdje je učenike i nastavnike dočekao Šandor Toth, predsjednik Županijske Zajednice Mađara. Gospodin Toth približio je učenicima običaje i način života Mađara,Čeha i Hrvata kroz povijest ovog kraja.

Učenici i nastavnici Osnovne škole Mate Lovraka Veliki Grđevac izrazili su svoje zadovoljstvo organizacijom terenske nastave i zahvalili se domaćinima. Nastavnici Ana Saratlija i Ivan Novak, zahvalili su se gostima na posjetu i suradnji, izrazili nadu skorom viđenju, kao i dobrodošlicu učenicima u našu školu.

Ana Saratlija, prof.

FOTO GALERIJA