Obilježen Dan škole

Autor: Administrator , 4. 3. 2011.

Obilježen Dan škole pod motom:

"ŠIRENJE VIDIKA NA IZVORIMA NOVIH SPOZNAJA"

Danas. 4.ožujka 2011. učenici i radnici naše škole zajedno s gostima  obilježili su 19. godišnjicu naslovljavanja škole imenom hrvatskoga jezikoslovca i isusovca Bartola Kašića, kao i do sada, radno i slavljenički.

Slavljenički dan je započeo radnim druženjem domaćina i gostiju koje su pozdravili ravnatelj Jozo Matošević i gradonačelnik Zlatko Mađeruh, u društvu dogradonačelnika Ive Martinovića i Branka Kašića.

Učenici su imali na raspolaganju šesnaest različitih tema koje je tumačilo četrnaestoro predavača, zaposlenih uglavnom izvan školskog sustava. Pojedine teme i radionice su tumačili i naši izabrani nastavnici a birali su ih učenici kao i sadržaje predloženih tema:

1. Spolnost  u adolescentnoj dobi;

-  Prim dr. Matko Lijić, spec. ginekolog Garešnica / Dom zdravlja Grubišno Polje;

2. Spolne bolesti i zaštita;

-Ivana Ceronja, dr.med., Zavod za javno zdravstvo BBŽ, Bjelovar;

3.Estetska kirurgija;

Ana Maletć, dr.med., specijalizant estetske kirurgije, Poliklinika Maletić Daruvar;

4. Ovisnosti (alkohol i droga);

- Ornela Malogorski, prof. pedagogije;

- Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar / Zavod za javno zdravstvo BBŽ,Bjelovar;

5.Ovisnosti o internetu (facebook, igrice);

-Darko Novalić, prof. psihologije / Opća bolnica Bjelovar;

6. Nasilje:

Kako se riješiti bijesa / stresa;

Odnos roditelja prema djeci;

- Nina Plažanin,  nastavnica psihologije SŠ Bartola Kašića Grubišno Polje;

7. Teorija zavjere;

- Jozo Matošević, prof. povijesti, ravnatelj SŠ Bartola Kašića Grubišno Polje;

8. Katastrofe suvremenog doba;

-Monika Vojvodić-Andričević, prof. povijesti SŠ Bartola Kašića Grubišno Polje;

9. Subkulture;

- Katarina Opačić, dipl. socijalna radnica, Centar za socijalnu skrb Daruvar;

10. Parapsihologija;

Aditivi u prehrani;

- Mr.sc. Bernard Cvitković, mikrobiolog, Mikrobiološki laboratorij Grubišno Polje;

11. Mogućnosti nastavka školovanja i potrebe tržišta rada;

- Klara Čačija, dipl. savjetnica u Hrvatskom zavodu za zapošljavanje, Područna služba Bjelovar;

- Blaženka Orct, prof. matematike - mentor SŠ Bartola Kašića Grubišno Polje;

12. Kuda poslije srednje škole?;

- Josip Renić, Dopredsjednik Obrtničke komore Bjelovarsko – bilogorske županije;

-Božo Gelo,  Županijska obrtnička komora Bjelovar / Termodom obrt za
instalacije plina, centralnog grijanja, vodovoda i knjigovodstvo;

-Ivo Lovrić, Županijska obrtnička komora Bjelovar; Graditeljstvo i interijeri;

13. Trgovina ljudima, drogom - mafija;

- Ružica Bubanj, prof. engleskog jezika i pedagog Lovran / Volonter Društva Crvenog križa Rijeka;

14. Domovinski rat

- Željko Ingula, pukovnik Hrvatske vojske u miru; / Grubišno Polje - Bjelovar;

Nakon završenih radionica i predavanja učenici su popunili anketne listiće s ciljem prikupljanja njihovog mišljenja o načinu i kvaliteti realiziranih aktivnosti.

Obilježavanje Dana škole nastavljeno je u Centru za kulturu i informiranje „Dr. Franjo Tuđman“ nastupom školskog glazbenog sastava „Nema smisla“, kazališnom predstavom Dramske družine „Kraljevska zbrka“ koje je autor učenik naše škole Željko Poljak u režiji nastavnika naše škole Ivana Novaka. Program je nastavljen nastupom našeg učenika Marija Babića, polaznika glazbene škole Brune Bjelinskog Daruvar, prikladnim izvedbama klasičnih djela na gitari. Nakon njihova nastupa ravnatelj se obratio nazničnima, u prepunoj dvorani CIK-a i  dodijelio priznanja za ostvarene športske rezultate na natjecanjima povodom Dana škole te nagrade Udruge Osmijeh iz Bjelovara za eseje dvjema učenicama napisanih na temu: antikorupcija.

U hotelu «Bilogora» nastavnici i gosti - predavači s ostalim radnicima i uzvanicima pristupili su  evaluaciji Dana škole, dodjeli potvrda i zahvalnica predavačima za održanae radinice i predavanja, te dodjeli priznanja partnerima škole i donatorima za uspješnu dosadašnju suradnju. Članovi Nastavničkog vijeća i predavači analizirali su rezultate ankete provedene među učenicima nakon odslušanih predavanja. Rezultati ankete pokazali su zadovoljstvo učenika organizacijom Dana škole i predavačima te kako učenici smatraju da će teme koje su slušali imati više utjecaja na njihov profesionalni izbor i veću angažiranost na nastavi. Predložili su i nekoliko novih tema za slijedeći Dan škole.

Brojni gosti i profesora naše škole biranim su riječima izrazili opće zadovoljstvo što su mogli sudjeloviti u neobično dobrom i jedinstvenom modelu obilježavanja Dana škole.

Na kraju protokola ravnatelj je pozvao uzvanike i radnike škole na zajednički ručak pa su uz razgovor nastavili ugodno druženje.

PRIPREME

UZVANICI

ŠPORTSKI I ZABAVNI PROGRAM

EVALUACIJA DANA ŠKOLE - RASPARAVE, MIŠLJENJA RADNIKA ŠKOLE I GOSTIJU